aktuality - archiv

Silvestr s přáteli v Českém Krumlově?

 

To pravé místo najdete u nás v levném ubytování ve školce v Českém Krumlově.

Na Silvestra pronajímáme celé prostory, nelze pronajmout pouze jeden pokoj.

pokoje 1x2 (2x1)

             1x6 (4x1 + 1x2)

             1x8 (3x2 + 2x1)

             1x4 + jednotlivé matrace

             celkem 20 lůžek + jednotlivé matrace

vybavená kuchyně

 

Pronájem prostor na jednu noc z 31.12.12 na 1.1.13 cena 8 000Kč.

Pronájem prostor na víkend + Silvestr od 29.12.12 do 1.1.13 cena 15 000Kč.

 

 

 

 

LYŽUJEME NA LIPNĚ

 

NEJLEVNĚJŠÍ LYŽAŘSKÝ BALÍČEK NA LIPNĚ www.lipno.info

Půjčovna Intersport Rent připravila v letošní sezóně nejlevnější lyžařský balíček na Lipně. Pokud si půjčíte lyžařské vybavení, obdržíte slevu ve výši 25 % na skipas, a to v délce výpůjčky. Zdarma je k dispozici všem lyžařům také skibus, který zajišťuje dopravu na Lipně nejen mezi ubytovacími zařízeními a skiareálem, ale i mezi dalšími místy jako je například Aquaworld Lipno, sportovní halou apod.

 

FOXPARK PLNÝ ZÁBAVY

S novým konceptem přichází Skiareál Lipno v největším a nejkvalitnějším výukovém hřišti pro začínající lyžaře Foxparku kapitána Lipánka. Hřiště bude v provozu i v době večerního lyžování, tedy od 18 do 20 hodin.

 

Z LYŽÍ DO KORUN STROMŮ LZE JEN NA LIPNĚ

Letošní letní hit Stezka korunami stromů, která se nachází ve Skiareálu Lipno na vrcholu Kramolína, je v provozu i v zimní sezóně. Propojení se Skiareálem Lipno nabídne lyžařům všech věkových kategorií unikátní kombinaci zážitků. Přesvědčte se sami. www.stezkakorunamistromu.cz

 

Skiareál ožije v prosinci i v dalších dnech:

22.12. – Sněhulákománie

24.12. – Vánoce na lyžích

31.12. – Silvestrovská veselice

 

PŘEDVÁNOČNÍ SLEVY

Zpříjemnili jsme vaše lyžování!

Speciální nabídka Skiareálu LIPNO

10. - 14. a 17. - 21. prosince 2012 ke každému lyžování nabízíme:

Aquaworld Lipno

vstup dospěli 80 Kč/ 2h, děti 60 Kč/ 2h

Platí při zakoupení jakéhokoli skipasu

INTERSPORT Rent

1+1 zdarma pro zapůjčení výbavy

(zdarma je vždy levnější položka)

Platí při zakoupení jakéhokoli skipasu

Stezka korunami stromů Lipno

1+1 zdarma na vstup i tobogán

se skipasem zdarma skidepot

(půjčovna bot a úschovna lyží)

Navíc v sobotu 15. 12. jízda tobogánem zdarma.

LIPNOgastro

punč/svařák zdarma ve Sportbaru Hříbek, Občerstvení Strojovna, na Terase Kramolín nebo Bufetu Černá bouda za každých utracených 100 Kč v Restauraci Lanovka nebo v restauraci U Yettiho.

 

 

Podzimní recitály 3.-24.11.2012 v Českém Krumlově

 

Přijměte pozvánku na Krumlovské podzimní recitály, které letos o čtyřech podzimních sobotách rozezní hudební sál Vlašského dvora v Dlouhé ulici. Těšit se můžete na pestrou programovou nabídku složenou hned z několika recitálů - houslový, klavírní, klarinetový či pěvecký.

 

 

Svatomartinské hodování 11.-17.11.2012 v Českém Krumlově

 

 

Jedenáctý den listopadu přijíždí Martin na bílém koni a přiváží se sebou první víno roku. Je to víno svěží a ovocité, které sice zrálo pouhých pár týdnů, ale za tuto dobu už stačilo získat svůj osobitý charakter. Tímto Svatomartinským vínem si společně poprvé přiťukneme 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut v Českém Krumlově na náměstí Svornosti. Svatomartinské hodování si můžete s přáteli vychutnávat od soboty 10. listopadu do neděle 18. listopadu ve vybraných místních restauracích, kde se bude podávat nejen tradiční svatomartinská husa (v termínech stanovených konkrétní restaurací).
Hodování vyvrcholí v sobotu 17. listopadu zahradní slavností vína. Od 14.00 hodin budete moci v pivovarské zahradě ochutnat nejen Svatomartinská vína od moravských a českých vinařů (více jak 50 různých vzorků), ale také okusit lahodné snoubení vína a sýrů Madeta a uzenářských specialit firmy Antoni.
 

 

 

10.ročník Krumlovského vodáckého maratonu, 12.-13.říjen 2012

 

Díky největší vodácké události roku, zavítá do Českého Krumlova více než tisícovka závodků s doprovodem. Do Českého Krumlova přijedou účastníci ze všech koutů republiky i ze zahraničí. Všichni fandové vodáckého sportu, ale i profíci si nenechají ujít 10.ročník Krumlovského vodáckého maratonu. Letos poprvé se pojede večerní sprint 12.10.2012. Podrobnosti na www.krumlovskymaraton.com

 

 

Otevřené mistrovství Evropy

 

Letos již po šesté se otevírají stavidla Lipenské přehrady pro otevřené mistrovství Evropy HIKO Devils Extreme Race 2012. Letošní ročník bude patřit mezi ty opravdu podařenější. Přehrada vypouští vodu šest dní místo tří a zvedne se i objem z dvaceti kubických metrů na třicet, což se rovná třetímu povodňovému stavu. Takže milí jezdci a kajakáři berte si dovolenou v termínu 28.8. - 2.9.2012, info a další info.

 

 

Folkový koncert skupiny LAKOMÁ BARKA

 

Srdečně Vás zveme na náš narozeninový koncert k 15. výročí založení skupiny - 7.9.2012 od 19,00h na nádvoří Prelatury v Českém Krumlově. Těšíme se na Vás! S úctou Vaše Barky :) Lakomá Barka -folková skupina z Českého Krumlova. Kontakt:www.lakomabarka.cz, e-mail: lakoma.barka@email.cz

 

 

 

Český Krumlov 8.9.2012 - den "bez bariér"

 

Vážení hosté, milí přátelé, s potěšením si Vás dovolujeme pozvat na každoroční tradiční setkání „bez bariér“ v Českém Krumlově, 8.9.2012. Letošní, již devátý, ročník se nese v duchu několika novinek, které jsme pro Vás připravili s cílem ukázat Vám nová, dosud nepoznaná, místa Českého Krumlova, která Vás přesvědčí o mimořádnosti a nezaměnitelnosti tohoto krásného města. Oproti minulým ročníkům, se letos bude celá akce odehrávat v areálu českokrumlovského hradu a zámku, kde kromě speciálně upravené II. prohlídkové trasy zámku, budete také moci nahlédnout do výjimečného prostoru Zámeckého lapidária, kde jsou uloženy veškeré originály soch z areálu zámku. Věříme, že se Vám letošní novinky budou líbit a společně prožijeme den plný zážitků, radosti, nových objevů a přátelských setkání. Více info zde.

 

 

 

Špičky českého bluegrassu opět společně na podiu

 

Špičky českého bluegrassu bude možné v Českém Krumlově spatřit 23. srpna v zahradách pivovaru Eggenberg. Od 19.00 hodin vystoupí kapely Druhá Tráva a COP.Pokud se řekne bluegrass, většině českých posluchačů se okamžitě vybaví skupina Druhá tráva a hned potom formace Cop. Milovníky nejen tohoto žánru jistě potěší, že obě kapely bude možné opět spatřit pohromadě na jednom pódiu! Vstupné na osobu činí v předprodeji 180,- Kč, na místě 230,- Kč. Vstupenky zakoupíte v infocentru v Českém Krumlově.

 

 

Poměřte své síly s olympioniky!

 

LIPNO SPORT FEST 2012 se konná od 18. do 26. srpna přímo v Lipně nad Vltavou. Jedná se o devítidenní akci, jež v sobě kombinuje sportovní vyžití a kulturní program. Účast na festivalu přislíbil například Martin Doktor, Roman Šebrle,  Aleš Valenta, Karel Lavický. Účastníci festivalu se tak budou moci se známými sportovci nejen osobně potkat, ale i si s nimi zasportovat. Info na www.lipnosportfestival.cz

 

 

Stezka Korunami Stromů Lipno

 

Otevření stezky 10.7.2012

Slavnostní otevření 20.7.2012

V případě, že se chystáte navštívit Lipno, máme pro Vás nové lákadlo: "STEZKU V KORUNÁCH STROMŮ". Příjemná procházka v korunách stromů, rozhledna, tobogán, bezbariérový přístup...Stezka korunami stromů Lipno je unikátní atrakce, díky které máte možnost zábavnou formou poznat Lipno z netradiční perspektivy. Více info zde.

 

 

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2012

 

Do třetí dekády své existence vstoupí festival 20. července galakoncertem mezinárodně uznávaného ruského barytonisty Dimitrije Hvorostovského, který vystoupí v Pivovarských zahradách. Těšit se můžete na ruského Klavíristu Konstantina Scherbakova, houslistku Sanghee Cheong z Jižní Koreje, 10 nejlepších trumpetistů světa, Kanadské tenory a mnoho dalších.  Program naleznete zde.

 

 

Českokrumlovské slavnosti pětilisté růže 2012

 

Toužíte navštívit doby dávno minulé, setkat s udatnými rytíři či vznešenými šlechtičnami nebo přímo na ulici obdivovat umění kejklířů a komediantů? Slavnosti pětilisté růže Vám to všechno umožní o víkendu od 22.6. do 24.6.2012. Program naleznete zde

 

 

 

Křest výletní lodi - jízdy po Lipně ZDARMA!

 

Slavnostní křest lodi Adalbert Stifter, která v dubnu doputovala z Lince na Lipno, se uskuteční v přístavu firmy Rosenberger Lipno Line dne 2.6.2012.

Bezplatné okružní jízdy dalšími loděmi flotily, kapela HE BAND, další hudební skupiny z ČR i Rakouska, program pro děti včetně skákacího hradu, občerstvení.

Začátek programu v 10 hodin, slavnostní křest ve 14 hodin.

Bližší informace na telefonu 777 927 057, www.production1.cz

 

 

 

Janusovská lampa - poděkování za rozvoj lipenska

 

Jak poděkovat LIPNU a vám všem, kteří jste se na přeměně LIPNA podíleli a podílejí? Pojďte to udělat společně s námi - v podvečer 1.6.2012 pod vrcholem Kramolína u nově instalované sochy s názvem JANUSOVSKÁ LAMPA. Samotná instalace sochy bude probíhat před zraky nás všech kolem 18h. od 17h do 02h bude držet pohotovost udírna a gril se spoustou dobrot.

 

 

 

40. RALLYE ČESKÝ KRUMLOV 25.-26.5.2012

 

Již od roku 1971 trvá tradice automobilové soutěže patřící k vrcholným podnikům tohoto motoristického odvětví u nás. 

Trať závodu přivádí závodníky i diváky do zajímavých zákoutí regionu, která jinak řadě návštěvníků zůstanou utajena. 

Slavnostní start i vyhlášení vítězů v bezprostřední blízkosti centra města jsou vždy vděčnou podívanou, a nejen pro kluky milující burácení motorů.

I letos se můžete těšit na nezapomenutelné zážitky. Více info na www.rallyekrumlov.cz

 

 

 

Informace pro zájemce o účast v průvodu Slavností pětilisté růže

 

Casting pro obsazení rolí v historickém průvodu proběhne ve čtvrtek 24.5.2012 od 16h do 18h a v neděli 27.5.2012 od 15h do 16h v divadelním sále Městského divadla v Českém Krumlově. Poslední casting se uskuteční v neděli 10.6.2012 od 14.30 do 15h na jevišti  a v sále Městského divadla.

Kostýmoví průvod Slavností pětilisté růže (22.-23.června 2012) bude rozdělen na část gotickou a renesanční.

 

 

Informace pro vodáky - Jez jelení lávka je nesjízdný!

 

Dne 18. ledna 2012 byla zahájena druhá fáze protipovodňových opatření na řece Vltavě v Českém Krumlově. Během první etapy této fáze, která potrvá přibližně do měsíce června až července 2012, bude zbudována nová jezová propusť. Do doby jejího zřízení je pro vodáky k dispozici provizorní trasa umožňující překonání jezu. Ta spočívá ve vytvoření uchytávacích prvků a podélně nataženém lanu na vzniklé štětové stěně ohrazující staveniště nově vznikající propusti a zbudování zpevněné rampy oddělené od staveniště plotem. Vodáci se budou řadit podél stěny a pomocí lana doplují až do místa, kde bude začátek rampy. Zde vystoupí a loď přenesou, resp. "překoníčkují" přes jez. Na konci rampy v místě laguny nastoupí a odplují. Nutno dbát zvýšené opatrnosti a vzájemné ohleduplnosti!

 

 

Kouzelný Krumlov od 30. 4. 2012 do 1. 5. 2012

Pohádkově krásné prostředí středověkého města a magie prvomájové noci – dějiště oslav měsíce lásky je připraveno. O slavnostním večeru nechybí čarodějnický rej, stavění májky, hudební produkce či lampionový průvod. První máj poté nabídne volně přístupné výstavy a expozice v rámci Dne otevřených muzeí a galerií, návštěvníci se mohou těšit i na řadu novinek a zajímavostí. Aktuální program je zveřejněn zde.

 

Odemykání Vltavy 14.4.2012

Po úspěšném nultém ročníku odemykání řeky Vltavy se letos v dubnu konná jeho 1. ročník.

Vyplujeme z Českého Krumlova (kempu U Trojice ř.km 280,6), kde proběhne po 10hod klasické odemčení řeky a po 11hod vyplujeme.

Končíme v kempu ve Zlaté Koruně (ř.km 268,5) v odpoledních hodinách.

Naplánovaná trasa je dlouhá 12 km (cca 2-3 hod plavby). Akci zajišťuje iVltava.

 

Od března 2012 českokrumlovské kino v novém 3D

 

Zveme Vás do nově digitalizovaného kina s nabídkou filmové projekce dle standartu DCI s možností promítání 2D i 3D systému. Měsíc březen výjimečný ve filmové nabídce – Zveme Vás do kina !!!

Program na  Březen: 1.-4.3. Hugo a jeho velký objev, 5.-7.3. Star Wars: Epizoda I. - Skrytá hrozba, 8.3. Le Havre, 9.-11.3. Cesta na tajuplný ostrov 2, 9.-11.3. Signál, 12.-18.3. 3D - prázdniny v kině (začátky představení v 17h, jednotné vstupné 129Kč), 12.-13.3. Kocour v botách, 14.-15.3. Žraloci na Souši, 16.-18.3. Lorax, 12.-14.3. Železná Lady, 16.-18.3. Láska je láska, 19.-21.3. Školní výlet, 22.3. Stud, 23.-25.3. Velké podmořské dobrodružství 3D, 23.-25.3. Kontraband, 26.-28.3. Čtyři slunce, 29.-31.3. Mupeti, 29.-31.3. Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka.

 

 Bruslení na zamrzlém Lipně


Bruslení na zamrzlé hladině lipenského jezera patří k nejoblíbenějším zimním aktivitám, která přitahuje tisíce návštěvníků z celé České republiky, ale i zahraničí. Lipenské jezero je naší největší vodní plochou a pravidelně zamrzá od prosince do března. Tloušťka ledu k 26.2. 2012, 9:00 hod (průměr v Lipně nad Vltavou): 25 - 29 cm. Vstup na led se již vzhledem k oblevě nedoporučuje!

 

Otáčivé hlediště Český Krumlov

Program začíná 7.6. a končí 26.8.2012, podrobný program najdete na www.otacivehlediste.cz. Chystáte se na představení? Rádi Vás ubytujeme. K otáčivému hledišti se dostanete pohodlně pěšky za cca 30min, 2,4km nebo autem cca za 9min 2,9km. Parkování je umožněno před zámeckou zahradou. Před každým představení cca 2-3h, se zámecká zahrada pro veřejnost uzavírá, je to z důvodu příprav na představení. Věříme, že každé shlédnuté představení na otáčivém hledišti pro Vás bude nezapomenutelným zážitkem.

 

Masopust v Českém Krumlově

Období masopustu začíná po svátku Třech králů – tedy 7. ledna a končí úterkem před tzv. Popeleční středou, kterou začíná čtyřicetidenní postní období před Velikonocemi (letos připadá masopustní úterý na 21. února). Zatímco postní období je v tradici obdobím klidu, rozjímání a půstu, je období masopustu dobou hojnosti, zabíjaček, dobrého jídla a pití, veselí a rozmařilosti, dříve bývalo i obdobím svateb.

Masopustní veselice v Českém Krumlově začíná maškarním plesem 17.2.2012 v restauraci pivovaru Eggenber. Masopustní program je připraven v pivovarských zahradách a průvod můžete vidět v sobotu 18.2.2012 od 14h do 16h na náměstí Svornosti.

 

Zahájena strojová úprava ledu na Lipně

Dne 29.ledna 2012 dopoledne byla konečně zahájena strojní úprava ledu na Lipně. Prohrnutá bude ještě dnes bruslařská dráha z Lipna do Frymburku. Vstup na led je prozatím na vlastní nebezpečí, předpověď na další dny slibuje skvělé bruslařské zážitky!

 

Lyžování na Lipně


Zimní sezóna na Lipně je v plném proudu a na návštěvníky čeká nejen profesionálně upravený areál, ale i doprovodné služby na vysoké úrovni. Příjemnou novinkou letošní sezóny je například vstup do Foxparku Kapitána Lipánka pro rodiče i děti zdarma a lyžování děti do 5 let jen za 20 Kč.

 

Valentýn v Českém Krumlově


Překvapte svou drahou polovičku a utečte z každodenního shonu a všednosti na jedinečné místo, kde budete mít čas jeden pro druhého, do Českého Krumlova.
Malebné uličky a skrytá zákoutí středověkého města jsou jako stvořené pro romantické procházky.